Anna hoogu: UNKNOT’i paberijääkidest pakketäidis

Kuni 17. detsembrini on Hooandjas võimalik õlg anna panna Eesti rõivatööstuse paberijääkidest valmistatud pakketäidismaterjali tootmisliini loomiseks. Projekt hõlmab endas vajaliku ning Euroopa regioonis ainulaadse masinapargi osade soetamist, ümberehitamist ning sisseseadistamist optimaalsemaks tootmiseks.

UNKNOT on iduettevõte, mis tegeleb ringmajanduslike toodete väljaarendamise ja tootmisega. Ettevõtte missioon on sõlmida lahti kohaliku rõivatööstuse murekohti, nagu materjalijäägid. Alustades tekstiiljäätmetega, on lõngaots tänaseks päevaks viinud ka probleemsete paberijääkideni.

Kevadise Negavati konkursi raames tõi UNKNOT turule pakketäidispaberi Eesti rõivatööstusjääkidest, mis tänasel päeval läheb mahakandmisele prügina. Sellest ei saa teha uut paberit, kuna see ei vasta ümbertöötlemise standarditele. Küll aga saab sellest luua ökoloogilise ja ringmajandusliku pakketäidise, mis kasutab ära juba olemasolevat jääki ja asendab plastikust pakketäidiseid nii kingikorvide loomisel kui ka kaupade pakkimisel.

Projektile saad hoogu anda siin ja UNKNOT’i tegemiste ja toodete kohta lugeda siit.