IT- ja nutiseadmete ringmajanduse edulugu Foxway

Tartus tegutsev Foxway Recommerce, rahvusvahelise Foxway Group’i tütarettevõte, on viimaste aastatega tõusnud üheks Tartumaa edukaimaks ettevõtteks.

Foxway tegutseb elektroonikaseadmete taaskasutuse täisteenuse pakkumisega, mille käigus sisseostetud seadmed testitakse ja suunatakse uuele ringile. Tarbimisühiskonna tagajärjel üha kiiremalt arenevas tööstusvaldkonnas tegutsedes annab Foxway omapoolse panuse ökoloogilise jalajälje vähendamiseks. 1,5 miljoni elektroonikaseadme ümbertöötlemisega hoiti Tartu tehases 2021. aastal õhku paiskamast kokku 72 000 tonni süsinikku, mis oleks tekkinud uute seadmete valmistamisest.

Foxway on noor ettevõte, kuid kasvab meeletu kiirusega. Grupi raskuskese on kindlalt jätkuvalt Tartus, kus toimub lõviosa tootmisest ning töötab enamik grupi töötajatest. „Foxway Grupis on kokku ligi 1000 töötajat, kellest 550 toimetab Tartu ettevõttes. Oleme suutnud aasta-aastalt hoida kiiret kasvu, sest nii ettevõtted kui ka tavatarbija on järjest keskkonnateadlikumad ning soovivad oma ökoloogilist jalajälge piirata ostes teise ringi IT-seadmeid,” sõnas ettevõtte juhatuse esimees Agnes Makk.

2021. aastal käis Foxway Recommerce’i Tartu tootmisest läbi 1,5 miljonit elektroonikaseadet, sellest umbes kümnendik oli kokku korjatud Eestist. Suur osa Tartus taastatavast kasutatud elektroonikast jõuab Eestisse Skandinaaviast. Enamik müüdud toodetest saadetakse üle Euroopa laiali. Suurim kasutatud elektroonika klient on Prantsusmaa, kuid üha rohkem ka Skandinaavia.

Loe rohkem Foxway ringmajandusliku lähenemise kohta siit.

//

Allikas: arileht.delfi.ee artiklid

Eestlased teevad vanadest mobiiltelefonidest uusi ja on selles Euroopa parimad

Eesti suurim vanaelektroonika taaskäitleja omandas Taanis järjekordse tütarettevõtte

Fotod: Foxway Facebook 

Veel näiteid

Ringdisaini audit ettevõttes Framm

audit

Exercitationem laudantium molestiae non mollitia est voluptate a voluptas neque voluptates corporis beatae nostrum assumenda iure aperiam voluptas ab esse…

Loe lisaks

Jagamisplatvormid

pakendid, ringmajandus, ringne ärimudel

Loe lisaks