Tallinna Loomeinkubaator loob uut ringmajanduskeskust

Tallinna Loomeinkubaator tutvustas Tallinnas aadressil Poldri 3 asuvas ajaloolises hoones tulevast loome- ja ringmajanduskeskuse visiooni, mis integreerib ringmajandusliku teadmise ettevõtluse ja ärimudelitega. Plaani järgi valmib Poldri loome- ja ringmajanduskeskus 2022. aastal ning selle rajamine on osa Tallinna 2023. aasta Euroopa Roheliseks Pealinnaks pürgimise tegevuskavast. Loome- ja ringmajanduskeskuse ning ringmajade erineva sisu leidmiseks tehakse koostööd Tallinna Kunstiakadeemia tootedisaini tudengitega.

Uus Euroopa Komisjoni ringmajanduse tegevuskava muudab ringmajanduse normiks ja kiirendab üleminekut rohelisele majandusele, suunates põhitähelepanu kestlikkusahela tähtsaimale osale – tootedisainile. „Sellest tulenevalt on Tallinna Loomeinkubaatoril veelgi enam vaja fookus suunata ringmajanduse teemadele. Me näeme vajadust ja võimekust muutuda ringmajanduse valdkonna info- ja kompetentsikeskuseks, millel on hariv, innustav, võimendav ja toetav roll.  Loodav keskus on valdkonna liider uute ideede ja võimaluste jagajana, uute ärimudelite looja ja innustajana. Põhifookuses on, kuidas teadmine integreerida ettevõtlusesse ja ärimudelitesse,“ kirjeldab SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid juhataja Anu Lõhmus.

Tallinna Loomeinkubaatoril on seniste tegevuste ja klientuuri baasilt tihedad seosed tootedisainiga tegelevate ettevõtetega, ehk otsene roll ja võimekus mõjutada ringmajandusliku mudeli tähtsaimat osa – toote- ja ringdisaini, mis on ka ettevõtetele konkurentsieelise loomise olulisim aspekt.

Uudise allikas: tallinn.ee