Zero-waste disainer Anu Rieberg

Anu Rieberg on Eesti disainer, kellele on oluline looduse väärtustamine, tarneahela läbipaistvus ja eetilisus. Brändi tootmisprotsess on üles ehitatud zero-waste põhimõttel, mis tähendab, et protsessi käigus ei teki jääke.

Kuidas hoitakse jäägid minimaalsena?

Et hoida jääke minimaalsena, kasutatakse juurdelõikuse – ja niidijääke uute toodete disainimisel või olemasolevale tootele näiteks lisadetailide valmistamiseks. Tootesildid on valmistatud Labora trükikoja poolt, biolagunevast seemnepaberist, mistõttu on neid võimalik komposteerida. Pakenditeks on kasutatud rõivaste kangajääkidest tehtud kotte, mida kliendid saavad hiljem igapäevaselt kasutada.

Naturaalsed kangad

Naturaalsete kangaste valik täidab Anu Riebergi brändi jaoks olulist rolli. Loodusliku kanga tootmise, disainimise, kandmise ja taaskasutamise protsess on osa loodussõbralikust eluringist. Hetkel kasutatakse tootmiseks linast kangast, mida ostetakse Eesti kohalikult müüjalt Tekser´ilt.

Lisaks tellitakse tehastelt kangajääke. Jääkide kasutamine aitab kaasa ökoloogilise jalajälje vähendamisel, kuid saadud kangad on kõik ka omanäolised. Viimast neist pole disaineri sõnul eriliselt ühiskonnas välja toodud. Lina on eriline kangas ning jääkide kasutamine toob selle eriti hästi esile – selliselt saavutataksegi iga toote ainulaadsus.

Fotod ja tekst: ringmajandus.envir.ee/et/edulood/anu-rieberg & www.anurieberg.com

Veel näiteid

IT- ja nutiseadmete ringmajanduse edulugu Foxway

ringmajandus

Loe lisaks

Ringmajandusele spetsialiseeruv disainiagentuur UNKNOT

ringdisain, ringmajandus

Loe lisaks