Bepco – ühekordne veopakend on ajalugu

Maailmas unikaalset veopakendisüsteemi pakkuv Bepco on oma teenuse arendanud nii ring- kui ka jagamismajanduse põhimõtetest ja teadmisest lähtudes, eesmärgiga saavutada olulist pikaajalist muutust nii keskkonnamõju kui tarneahela poolel.

Eestis tekib 200 000 tonni pakendijäätmeid aastas ja see kasvab igal aastal. Ühtlaselt laiali jaotades on see 150 hektari suurune maalapp ja 2 aastaga kataks see prügi kogu Harjumaa. Veel mõni aeg tagasi oli toiduainetetööstuses kasutuses üle 100 erineva kastitüübi. Olukord vajas muutust ja teenus tõhusamaks muutmist, seda tõdesid nii suurtootajate kui jaeklientide tarneahela juhid.

Bepco sisenes teenusturule teadmisega, et veopakendite pooling- ja renditeenus on kõige õigem tee selle probleemi lahendamiseks. Bepco teenus võimaldab maksimaalselt efektiivselt tagada nii kastide ringlusteenuse, jälgitavuse, veotaara kättesaadavuse ja tarnekindluse.

Mis on pooling?

Bepco poolingteenus sisaldab kastide renti ja teekonna monitoorimist, nende tagasivedu klientide juurest, pesu ja ladustamist. Poolingteenuse aluseks on ringmajanduse ja jätkusuutlikkuse põhimõtted. Kastide unikaalne disain ja materjal tagab nende 30-aastase eluea. Üks kast on ringluses minimaalselt 150 kasutuskorda ning valmistatud 100% taaskasutatavatest materjalidest. Katkised kastid granuleeritakse ning neist saab uute kastide algmaterjal, materjale hoitakse maksimaalses ringluses. Kõrgtehnoloogilised pesuliinid on modernsed ja tagavad maksimaalse hügieenitaseme. Pesumasinate peamine toide on päikeseenergia.

RFID tehnoloogia

Bepco kasutab RFID tehnoloogiat, mis toiduainetööstuse logistikas unikaalse eelise. RFID-ga varustatud kasti teekond on tarneahelas hästi jälgitav ja kasti unikaalset infot saab skaneerida kõikides sihtkohtades. Tarne teekond tootjalt kliendile on reaalajas jälgitav. Bepco teenus võimaldab digitaalselt jälgida kogu logistikaahelat ning korraldada teenus täiesti paberivabalt.

Loe rohkem ettevõtte ja teenuste kohta: bepco.ee

//

Artikli ja fotode allikad: bepco.ee, Bepco Facebook

Veel näiteid

Ringdisaini sprint Villa Wessetis ehk lihtsad sammud väiksema ökojalajäljeni

ringdisain, sprint

Loe lisaks

Karin Raski käe all leidsid Borgi mööblikangad uue elu

ringdisain, tekstiilid

Loe lisaks