IKEA VÄXELBRUKi kollektsioon on tehtud töötajate vormiriietest.

IKEA uus VÄXELBRUK kollektsioon muutis vanad töövormid värsketeks, ringlusse võetud disainiks.

Viimase paari aasta jooksul tutvustas IKEA uut tööriiete disaini ning kogus samal ajal sadu aluseid vanu tööriideid. Enamik sellest tulenes töötajatelt tagastatud kulunud rõivastest, millele lisandus väike hulk ettemakstud tellimuste ülejääke, mis jäid kasutamata. Kogutud riided olid osa IKEA-sisesest tekstiili ringlussevõtu uurimistööst.

VÄXELBRUK, dekoratiiv- ja funktsionaalsete kodukaupade kollektsioon, on üks selle töö vilju. Ettevõtte äri- ja innovatsioonijuht Luca Clerici räägib VÄXELBRUKi taga tehtud tööst ning selle tähtsusest IKEA teekonnal ringmajanduse ärimalli suunas.

VÄXELBRUKi kollektsioon koosneb tekkidest, padjakatetest, kardinatest ja kottidest, mis on valmistatud 2020. aastal kuni 2022. aastani Euroopa turgudel kogutud 300 tonnist ringlussevõetud tööriietest. Kollektsioon peaks peagi jõudma kauplustesse üle Euroopa.

Kui esimene veoauto täis tööriideid saabus, alustati arendustööga. Esimeseks ülesandeks oli keerukate tööriiete lahtiharutamine, mis inspireeris hiljem kollektsiooni toodete valikut.

Kõige väljendusrikkam tulemus sellest uurimisprojektist on VÄXELBRUK: tekkide, padjakatete, kardinate ja kottide kollektsioon, mis on valmistatud ringlussevõetud tööriietest. Iga toode on unikaalne ja keskkonnasõbralik ning valmistatud ümbertöödeldud materjalidest.

Tekst lühikokkuvõte artiklist: IKEA.COM
Pilt: ikea.com

Veel näiteid

Milline on sinu ettevõtte tulevikupotentsiaal?

audit, ringdisain, sprint

Loe lisaks

KIRA jäätmetest valmistatud dressid ja jalatsid

ringdisain, ringmajandus

Loe lisaks